تاریخ امروز: جمعه 01 تیر 1397
ورود
اهدای 700 میلیون ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد در نایین تاریخ ثبت: 1394/04/10 04:31
​امام جمعه نایین دوشنبه شب در این مراسم با استناد به آیات قرآن کریم به نقش مال و ثروت در جهت مقابله با فقر پرداخت و گفت: کمک به خانواده زندانی ونیازمندان یکی از پیام های مهم ماه مبارک رمضان در راستای مقابله با فقر و توجه به نیازمندان و گسترش فرهنگ نوعدوستی، محبت و مودت در جامعه است.
حجت الاسلام سید علی سجادی با بیان اینکه مال و ثروت افراد متعلق به آنها نیست افزود: افراد غنی و ثروتمند باید از مال خویش برای کمک به افراد نیازمند و رفع مشکلات آنها استفاده کنند تا خداوند نیز به مال آنها برکت و افزونی ببخشد.
وی افزود: جشن گلریزان بهترین زمان جهت بهره گیری از حمایت های خیرین است و گام هایی که در زمینه خدمت به نیازمندان و ایتام برداشته می شود، باقی الصالحات است.
رییس داد گستری نایین نیز گزارشی از عملکرد انجمن حمایت از زندانیان را ارائه داد و گفت: به همت خیرین نیکنام منطقه سال گذشته مبلغ 100 میلیون ریال به انجمن کمک شد که بسیاری از مشکلات زندانیان را با آن رفع کردیم.
محمد خادمی افزود: با کمک خیرین در سال گذشته وبا اختصاص ستاد احیای استان اصفهان در مجموع 380میلیون تومان پرداخت ودر کل 15نفر جرایم مالی آزادشدند.
وی با بیان اینکه زندانیان زندان نایین از پنج شهرشرق استان،نایین،خوربیابانک،اردستان،کوهپایه وزواره هستند ، افزود: امسال به بیش از 400 میلیون تومان نیاز داریم تا بتوانیم تعدادی از زندانیان غیر عمد را آزاد کنیم.
رییس دادگستری نایین بیان کرد: زندانیان جرائم غیر عمد زندانیانی هستند که ناخواسته و برای بدهی مالی اعم از چک و سفته و در راستای تعهدات مالی و یا در حوادث غیرعمد مانند بی احتیاطی در امر رانندگی و غیره، محکوم و در راستای اعمال ماده دو قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی به زندان می روند.
جشن گلریزان با حضور،امام جمعه نایین، مدیرعامل ستاد دیه استان اصفهان ،معاونت فرماندار، علما، اعضای شورای شهر، مسئولان ادارات و جمعی از مردم ولایتمدار شهرستان نایین وانارک در محل زورخانه پوریای ولی این شهرستان برگزار شد.