تاریخ امروز: يكشنبه 30 اردیبهشت 1397
ورود
جلسه گرامیداشت شهدای هفت تیر و هفته قوه قضاییه در فرمانداري برگزار شد تاریخ ثبت: 1395/04/04 07:25

جلسه گرامیداشت شهدای هفت تیر و هفته قوه قضاییه در فرمانداري برگزار شد

21 golrizan95-3به گزارش پیام نایین وبه نقل ازرابطه عمومی فرمانداري نايين.جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی گرامیداشت شهدای هفت تیرو هفته قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه نایین ، سهراب مظفر نجفی فرماندار شهرستان نایین ، خادمی رییس دادگستری و سایر مسئولین شهرستان در فرمانداری نایین تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سجادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه نایین با اشاره به حادثه هفتم تیر ماه ویژگی های شخصیتی آیت ا… بهشتی را برشمردند و عنوان نمودند آن شهید بزرگوار مبتکر کارهای بزرگی همچون تدوین قانون اساسی ،تدوین اساسنامه قوه قضاییه اسلامی و … بودند لذا باید برای نسل جوان ابعاد شخصیتی این بزگوار گفته شود و مراسم گرامیداشت این هفته و این شهیدان به خصوص شهید شمس الدین حسینی نایینی با شکوه برگزار شود.

د رادامه نجفی فرماندار شهرستان نایین نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته بزرگداشت مقام شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش عنوان نمود در اوایل انقلاب اسلامی این حادثه لطمه جبران ناپذیری را به نظام اسلامی وارد کرد ولی با خون این شهیدان نهال نوپای انقلاب آبیاری شد و بر عظمت انقلاب افزود . اینک ما به عنوان میراث داران آن عزیزان وظیفه ای انقلابی ، اخلاقی ، اعتقادی و ملی در ارج نهادن به آن شهیدان والا مقام داریم . فرماندار شهرستان نایین در پایان سخنان خود خواستار حضور پر رنگ مسئولین و پرسنل ادارات در مراسم گرامیداشت هفتم تیر شد .

همچنین خادمی رییس دادگستری نایین نیز در بخشی از این جلسه با اشاره به نحوه نام گذاری هفته قوه قضاییه که در شورای فرهنگ عمومی کشور در سال ۱۳۷۲ به تصویب رسید ، شان نامگذاری این هفته را تکریم مقام شامخ معمار دستگاه قضا شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای حضرت امام (ره) برشمرد . رییس دادگستری شهرستان نایین در ادامه افزود تکلیف دستگاه قضایی ایجاد قسط و عدل و پیشگیری از وقوع جرم و برخورد با مجرمین و اجرای مجازات آنها به صورت عادلانه است . وی افزود قانون باید برای همه یکسان باشد و قاضی با استقلال عمل در اجرای قانون قضاوت کند تا استقلال دستگاه قضا حفظ شود.