تاریخ امروز: جمعه 01 تیر 1397
ورود
یادگار نویسی جلوه ناخوشایندی به دیوارهای بازار کهن نایین داده است تاریخ ثبت: 1395/03/19 23:01

به گزارش پیام نایین وبه نقل از ایرنا- سرپرست میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان نایین گفت: یادگار نویسی بر روی دیوار های مرمت شده و اندود شده بازار کهن این شهر جلوه نازیبایی برابر گردشگران قرار داده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمود مدنیان با اشاره به اینکه اکثر گردشگران داخلی و خارجی از سمت نارین قلعه و مسجد خواجه وارد بازار تاریخی نایین می شوند گفت: اداره میراث فرهنگی چندی پیش اقدام به پاک کردن و محو نوشته های ذغالی بر روی دیوار ها کرد که پس از چندی افرادی دوباره اقدام به این امرناپسند کردند.
مدنیان در گفت وگو با ایرنا افزود: بازار تاریخی ۷۰۰ ساله شهرنایین یکی ازقدیمی ترین بازارهای تاریخی ایران با خصوصیت های منحصر به فرد است که در سال ۱۳۵۶شمسی به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.
وی اظهار کرد: چند سالی است که اداره میراث فرهنگی نایین با صرف هزینه های هنگفتی اقدام به مرمت و احیاء بازار تاریخی نایین به عنوان یک شاخصه فرهنگی و تاریخیکرده است که امیدواریم در سال جاری با حمایت نهادهای دیگر و مالکان مغازه های بازار شاهد جهشی در این روند باشیم.
نایین از لحاظ جاذبه های تاریخی و طبیعی در فهرست یکی از برترین شهرستان های ایران است به گونه ای که دارای بیش از یک هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۸۷ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و صدها جاذبه طبیعی گردشگری از کوهستان تا کویر است.
نایین با ۴۰هزار نفر جمعیت در۱۴۰کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.