تاریخ امروز: جمعه 01 تیر 1397
ورود
بازدید گردشگران خارجی از شهر تاریخی نائین افزایش یافت تاریخ ثبت: 1395/03/19 22:58

به گزارش پیام نایین وبه نقل از ایرنا- فرماندار نائین از افزایش ۲۰ درصدی بازدید گردشگران خارجی از بناهای تاریخی این خطه خبرداد.نائین دارای بیش از هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۸۷ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و صدها جاذبه طبیعی گردشگری از کوهستان تا کویر است.

سهراب مظفر نجفی روز سه شنبه به ایرنا گفت: نائین دارای بیش از هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۸۷ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و صدها جاذبه طبیعی گردشگری از کوهستان تا کویر است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۵ هزار گردشگر خارجی از بناهای تاریخی شهرستان نائین بازدید کرده اند.
وی افزود: مسجد جامع ، خانه تاریخی پیرنیا،بافت تاریخی و کارگاه های عبا بافی محمدیه دارای جذابیت بازدید بیشتر برای گردشگران است.
نجفی ادامه داد: در یک سال گذشته صرف نظر از افزایش کلی ورود گردشگران خارجی به کشور با اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده شاهد علاقه بیشتر آژانس های خدمات گردشگری به بازدید تورها یشان از شهر نائین بوده ایم.
وی گفت: مرمت و ساماندهی محورهای بافت تاریخی، ساخت سرویس بهداشتی مناسب در مجاورت مسجد جامع، توسعه بازارچه صنایع دستی ،توسعه و بازگشایی چند ازکارگاه عبابافی ، برگزاری تورهای نائین گردی و معرفی بناهای تاریخی ،محمدیه و بافران به تورهای خارجی و داخلی در محل مسجد جامع از جمله اقداماتی است که برای توسعه گردشگری در نائین انجام شده است.​